Loreal (V2) (Final)
Čtyři ženy a čtyři povedené French Balayage

“Mateřství je nejhezčí proměna”

Všechny už vědí, jak výjimečné to je, být matkou. Co se v této životní roli naučily? V čem je pro ně profesionální péče o vlasy důležitá a jakou má spojitost s psychikou? Zeptaly jsme se čtyř inspirativních žen a jako poděkování jim věnovali unikátní vlasovou proměnu. Přečtěte si (nejen) o péči o vlasy a inspirujte se.

Ať se nám to líbí, nebo ne, naše vlasy jsou současně naší vizitkou. Tak jako šaty dělají člověka, i náš účes na nás prozradí mnoho. Vždyť právě vlasy jsou jednou z prvních věcí, kterých si na druhých všimneme. Jsou odrazem našeho životního stylu a přímo ovlivňují naši náladu.

Psychologie vlasů  

Dobře udržované vlasy působí dojmem, že máme svůj život plně pod kontrolou. Tuhle spojitost si promítáme na svůj život a podvědomě si myslíme o lidech, jejichž účes je perfektní, že svůj život zvládají s naprostým přehledem. Nejenže tento vztah mezi vlasy a sebevědomím zní zcela logicky, je také vědecky prokázán. Studie společnosti Physique, kterou provedli vědci z Yale University, zjistila, že tzv. bad hair days, v překladu „dny špatných vlasů“, nám opravdu zvyšují úroveň pochybností o sobě samých. Když se nám naše vlasy nelíbí, zvyšuje se i sebekritičnost. Během studie se všichni účastníci cítili méně chytří a méně schopní plnit úkoly, na které jinak stačí, právě kvůli tomu, že nebyli spokojeni se svými vlasy. Studie také zjistila, že bad hair days přispívají ke zvýšení sociální úzkosti a nejistoty.  

Změna k lepšímu 

I když existuje mnoho věcí, které ve svém životě nemůžeme snadno a rychle změnit, účes je věc, kterou lze vyřešit poměrně snadno. V rámci proměn pro Marianne jsme zjistily, jaký mají návštěvy u profesionálního kadeřníka vliv na nás ženy. 

IVANA

moderátorka, dvě děti

PÉČE O SEBE 

Jak jste na tom s kosmetickými rituály?  

Ráda chodím ke kadeřníkovi, pravidelně alespoň jednou za půl roku se snažím, aby ty vlasy měly vždycky nějakou formu. Potom si i já připadám tak hezky sebevědomá a že mám ten svůj život plus minus pod kontrolou.

Možná jsem jedna z mála, ale více jsem o sebe začala pečovat vlastně až s dětmi. Před tím jsem pořád někde lítala a zanedbávala se. Já říkám, že to jde i s dětmi. Když si potřebuju umýt nebo vysušit vlasy, vezmu většího syna do koupelny a uděláme z toho dobrodružství.

MATEŘSTVÍ 

„V mateřství jsem našla ženské sebevědomí. S dětmi se ze mě stala určitě silnější žena, která se dokáže mít ráda a taky si stát za svým názorem. Myslím, že mateřství a ta esence ženy jako matky se s kariérou zákonitě vůbec nemusí vylučovat.”

Já jsem asi spíš punkovější máma. Naše děti s námi zažívají téměř všechno, co jsme zažívali i bez nich. Už v obou šestinedělích jsme s nimi cestovali a nebáli se výzev, které jsou pro někoho jiného možná tabu.

Ve výchově jsem asi spíše liberální. Jediný můj cíl je vychovat děti, které budou sebevědomé, budou znát své kvality a pomůžou vždycky druhým v nesnázích.

INSPIRACE 

Jakých vlastností si na ženách ceníte?

Ideální je, myslím, najít si jako žena svoji rovnováhu. Aby ta žena dokázala propojit děti s kariérou, to není snadné a může se stát, že někde je pozornosti moc a jinde zase chybí.

Všechny na sebe klademe velké nároky, ta společnost je takhle nastavená, takže myslím, že je fakt důležité umět si říct o pomoc. Popřípadě pomoc neodmítat. Jinak mi připadá, že to ani nejde, aby na tom byl člověk psychicky dobře. I ta péče o sebe je forma takové pomoci, nechat si udělat vlasy profíkem a nesnažit se o to sama doma. Vyhledat si činnosti, při kterých se cítíme dobře, a nevzdávat se jich. 

French Balayage Ivaně dopřály:

Vlasta Korbelová, která před 25 lety založila v Praze studio V.KORBELOVA; a kadeřnice z jejího týmu Věra Křenková, která v salonu působí již 10 let.

„Ivana má husté dlouhé vlasy přírodní hnědé barvy. Domluvily jsme se na jejich zkrácení tak, aby šly ještě sepnout na temeni hlavy. Dále si Ivana přála prosvětlení v celých délkách. Aby byla změna vidět, a přesto působila přirozeně. Pro takový případ je technika French Balayage nejlepší a nejefektivnější. Mimo základní péči ve smyslu šampon/maska se vyplatí mít doma i produkt, který zajistí tepelnou ochranu nebo prodlouží efekt vyfoukaného vlasu, takový je třeba Blow-Dry Fluidifier."

Lidské vlasy rostou rychlostí zhruba 1,23 cm za měsíc. Mohou růst i rychleji díky zdravému životnímu stylu anebo dostatku slunečního svitu. Rozdíl je samozřejmě minimální!

DENISA

modelka, tři děti

Já jsem nikdy nepřestala dělat modelku. Nijak jsem to vlastně neplánovala, ale měla jsem tu možnost pokračovat. Mám děti po třech letech a vedu je k samostatnosti. Přijde mi, že když je dětem okolo devíti let, chtějí se už taky starat, zajímají se a rády pomáhají. V tom se je snažím podporovat, což mi ve výsledku hodně pomáhá.

PÉČE O SEBE 

Jak jste na tom s kosmetickými rituály?

Kosmetické rituály se podle mě ani trochu nepřeceňují, občas se mi zdá, že by o sebe ženy mohly pečovat i víc, ale zachovat si tu specifickou přirozenost. Já se snažím jít vždy jednou za šest týdnů ke kadeřnici, bez toho nemůžu fungovat. Když vidím výsledky, jsem ochotná do péče o vlasy i dalších produktů zainvestovat.

Proč je pro vás péče o zevnějšek důležitá?

Myslím, že osobní péče je vlastně klíčem ke všemu. I k sebelásce. Když se má člověk rád, tak o sebe pečuje. Je to i předpokladem ke spokojenému vztahu. Každá žena si navíc přeje vypadat dobře, tak aby se ve svém těle cítila příjemně a líbila se partnerovi. Navíc každý muž ocení, když má vedle sebe reprezentativní ženu.

MATEŘSTVÍ 

„Nejvíc jsem si začala užívat mateřství, když děti dorostly do role parťáka, tak od těch přibližně pěti let. Každé období bylo něčím úžasné, ale jako kamarády si je užívám rozhodně nejvíc. I když jejich upřímnost někdy dost bolí, baví mě s nimi diskutovat i radit se.”

Musela jsem se naučit pravidelnosti, důslednosti, být trpělivější. Na druhou stranu neřešit některé drobnosti, spousta věcí se nezblázní.

Jaká jste matka? Razíte liberální/punkový přístup, nebo spíš tradiční výchovu?

Jsem přesvědčená, že děti potřebují systematičnost, znát hranice, jasná pravidla. To pak souvisí s jejich samostatností, školou apod. Záleží mi na kvalitním vzdělání. Na to všechno je zapotřebí určitá disciplína. Vím, že si umí poradit, a já nemusím trnout, když odejdu do práce.

INSPIRACE 

Jaké vlastnosti na ženách obdivujete?

Já si nejvíc vážím těch z nás, které dokážou zůstat nad věcí. Držet si ten svůj klid. Takže být většinu času nad věcí, být v klidu, to je myslím úžasná vlastnost a samozřejmě nejen u žen. I proto je ta péče dobrá, umožní nám být chvíli v klidu a pak i trpělivější.

 

Denise vlasy oživil:

Salon Expert: Kadeřník Pavel Krupník. Sbírá zkušenosti v oboru už celých 18 let, působil například v Salonu Petra Měchurová. Loni si otevřel v Praze vlastní studio — Krupnik Fyzio & Hair, kde poskytuje komplexní vlasové služby.

„První bílé vlasy jsem překryl pomocí barvy tón v tónu Dia Richesse. Vlasy získaly větší lesk. Technikou French Balayage jsem kolem obličeje docílil jemného prosvětlení. Efekt je navíc přirozený, neodrůstá, nedělá ostrý odrost. Tato technika vyžaduje zručného kadeřnického profesionála, její výsledek však stojí za to. Vlasy lze následně dobře udržovat i doma, zejména pokud žena zvolí profesionální produkty pro péči o vlasy, pro Denisu doporučuji například řadu Pro Longer od L‘Oréal Professionnel. Pak ten pocit jako od kadeřníka vydrží opravdu dlouho."

Podle studie publikované v British Medical Journal mají kuřáci 4x větší pravděpodobnost šedivění vlasů oproti nekuřákům.

RENÁTA

manažerka, tříletý syn

PÉČE O SEBE 

Jak jste na tom s kadeřníky?

Jsem ke svým kadeřníkům poměrně loajální. Měla jsem jednoho tři roky a dalšího asi sedm let. Návštěva kadeřníka pro mě znamená formu odpočinku, relaxuju i tím, že si u stříhání povídáme. Existuje pro mě rovnice spokojenosti, co se vlasů týká, protože vždycky když mám upravené a krásně vyfoukané vlasy, přijdu si silnější a sebevědomější.

Jak jste na tom s kosmetickými rituály?

Strašně moc jsem si užila tuhle vlasovou péči s Marianne a jsem spokojená s výsledkem.

MATEŘSTVÍ 

„Mateřství je obrovská výzva a životní role, zároveň však jedna z nejšťastnějších etap v životě ženy. Člověk naprosto přehodnotí své priority. Ale i tak se snažím každý den najít 20 minut, které věnuji jen sobě. Myslím, že je důležité najít si chvilku jen pro sebe ať už pro svůj kosmetický rituál nebo si zacvičit nebo jen tak prostě chvíli relaxovat u kafe.”

Jaká jste matka? Razíte liberální/punkový přístup, nebo lpíte na tradiční výchově?

Myslím, že máme s manželem zdravý přístup k výchově. Snažíme se jít synovi příkladem, určovat smysluplné hranice a trávit společně kvalitní čas. Na čem ale možná více lpím, je zdravé a dobré jídlo 

INSPIRACE 

Jakých vlastností si na ženách ceníte?

Obdivuji ženskou multifunkčnost a šestý smysl. Silné ženy, které si vždy dokáží poradit v každé situaci, ať už se bavíme o roli mámy, manželky, manažerky či dobré kamarádky, žena dokáže vždy vše tak nějak intuitivně a chytře propojit.

Za Renátinou vlasovou proměnou stojí:

Top Stylist Veronika, která pět let pracuje v luxusním plzeňském salonu Top Style Salon Jaroslavy Fundové Vlkové.

„Renátiny vlasy byly rok bez odborného zásahu, s odrostlým zesvětlením a konečky, co už potřebovaly zastřihnout. Vlasy jsme prosvětlily technikou French Balayage s použitím šetrného zesvětlujícího produktu z řady Blond Studio Clay Powder, který neobsahuje amoniak. U kořínků jsme zachovaly přirozenou barvu tak, aby mohly vlasy odrůstat a vypadaly pořád dobře. Domluvily jsme se i na střihu s francouzskou patkou. Nabízí mnoho variant stylingu, a nevadí, když přeroste. Pro oddálení vymytí studených tónů doporučuji používat jednou za týden místo klasického šamponu speciální šampon s fialovými pigmenty Blondifier Cool od L’Oréal Professionnel.”

Stříhání vlasů nijak nemění jejich biologickou strukturu. Není tedy pravda, že slabé a jemné vlasy se stanou silnějšími z důvodu jejich zastřihávání. Pravda ale je, že pravidelně stříhané vlasy jsou méně náchylné k zacuchávání.

LUCIE

na mateřské, dvě děti

PÉČE O SEBE 

V péči o sebe spatřuju hlavně úlevu pro psychiku, že u toho můžu vypnout. U kadeřníka třeba miluju masáž hlavy, to je nejlepší relaxace. Mám ráda, když se s kadeřníkem známe, v klidu si popovídáme, to je pro mě skvělá forma odpočinku.

Můj největší úspěch, co se tématu krásy a péče o sebe týká, je asi schopnost mít se ráda takovou, jaká jsem. Asi to zní jako klišé, ale od zrcadla se snažím vždycky odcházet s myšlenkou, že každá jsme jiná a ve své podstatě jsme krásné právě z toho důvodu.

Jsem z malého města, takže mám svoji jednu kadeřnici a už si ani nevzpomínám, jak je to dlouho. Jsem ráda, že tam mám někoho známého a svoje pohodlí. Navíc když jsem spokojená s vlasy, mám lepší náladu.

MATEŘSTVÍ 

„Mateřství vám život změní od základu. Protože ten váš život už není na prvním místě, ale umístíte tam někoho, na kom vám záleží a koho milujete víc než samu sebe. Já jsem ještě s mateřstvím bojovat nepřestala a každý den se překonávám. Není to totiž vůbec jednoduché. Když už se na něčem s dítětem sehrajete a začnete fungovat, tak ono začne objevovat a zajímat se o něco jiného, dalšího.”

INSPIRACE 

Jaké vlastnosti na ženách obdivujete?

Určitě vnitřní stabilitu. Já jsem docela nervák a často vylítnu. Takže já si určitě cením schopnosti se tolik nenervovat, umět ty věci řešit opravdu v klidu a s rozvahou.

Stejně tak si myslím, že je opravdu důležité mít dobrý time management, aby žádný aspekt života příliš nestrádal. Myslím, že u žen obecně je opravdu nesnadné věnovat se rodině i kariéře a nemít potom pocit, že jedno či druhé šidíme. 

Lucii si vzali do parády:

Martin Vítek a Petr Huček, spolumajitelé salonu M-Hair v Karviné, který se pyšní statusem Salon Premium, což zaručuje nejvyšší kvalitu kadeřnických služeb s desetiletou tradicí.

„Lucka má jemně vlnité vlasy dobré kvality. Vlasy ale nutně potřebovaly barevné sjednocení, odborné zarovnání a regeneraci. Zvolili jsme barvu tón v tónu Dia Richesse, která nezanechává ostrou hranu odrostu, a přitom prameny barevně sjednotí. Následná French Balayage a neutralizace jim zajistila ještě vetší přirozenost a lesk. Barvení vlasů doporučuji přenechat vždy kadeřnickým profesionálům, ale o svěžest barvy může pečovat i Lucka doma sama, a to s produkty řady Vitamino Color od L‘Oréal Professionnel."

Máte od přírody vlnité, rovné nebo bond vlasy? To ještě neznamená, že to tak bude celý život. Existují okolnosti, které mohou texturu vlasu během vývoje lidského života výrazně změnit.

Opravdu precizní French Balayage umí jen vlasový profesionál, který by o ni následně měl také pravidelně pečovat.

Důležité je myslet také na to, že pravý odborník vlasy se o vlasy umí nejen skvěle postarat v salonu, ale provede vlasovou diagnostiku, díky které doporučí vhodné produkty k domácí péči.